Powrót

Nawigator e-Zdrowia 2023.05 – Medycyna – Wiedza o lekach, zamiennikach i ich dostępności. Z czym przyjdzie do lekarza pacjent po Przeglądzie Lekowym w aptece.

W pierwszej części wystąpienia zaprezentowano funkcjonalność TurboBLOZ, która wspiera lekarzy podczas ordynacji leków, dzięki której lekarz wie, jakich leków brakuje i może zaproponować zamiennik. Jak to działa? TurboBLOZ działa w trybie on-line i zapewnia zawsze aktualną wiedzę dotyczącą produktów leczniczych oraz ich szacunkowej dostępności w aptekach. W przypadku, gdy dany produkt jest niedostępny, system (TurboZamienniki) pokaże listę proponowanych zamienników, dobranych nie tylko co do składu, ale również postaci i dawki. Podczas wykładu zaprezentowano nowości wprowadzone do TurboBLOZ w ostatnim czasie.

W drugiej części prezentacji przybliżono temat związany z Przeglądem Lekowym, którego nieodłącznym elementem jest kontakt między farmaceutą, pacjentem, a lekarzem prowadzącym. Na czym polega ta współpraca przybliżono podczas tego wystąpienia.

Nagranie zostało zrealizowane w ramach konferencji Nawigator e-Zdrowia 25.05.2023 r. Niniejszy materiał zawiera treści informacyjne i promocyjne dotyczące wyłącznie produktów oferowanych przez KAMSOFT S.A. i przeznaczony jest tylko dla użytkowników systemów informatycznych, których producentem jest KAMSOFT S.A. Jedynym celem materiału jest zapoznanie użytkowników z funkcjonalnością nowych produktów oferowanych przez KAMSOFT S.A. W prezentacji użyto danych testowych zastępujących dane osobowe.